Ogłoszenie

UWAGA!!! PRZENOSIMY SIĘ NA INNE FORUM! WSZELKIE POWODY PODJĘCIA TEJ DECYZJI W DZIALE "OBWIESZCZENIA"!

#1 2014-06-03 17:32:22

 Mit'thrawn'nuruodo

Administrator

18473250
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 592
Punktów :   

Tworzenie gifa z haxballowej powtórki


Witajcie! Myślę, że ten temat interesuje każdego gracza z haxballa, który się udziela na jakimś forum i chciałby w sygnaturce mieć powtórkę swojej przepięknej bramki. Ja doszedłem do tego, jak to zrobić po kawałku, nie znalazłem jednej instrukcji. Oczywiście można też zgłosić zamówienie na wl-hb.xaa.pl, ale pytanie czy oni to zrobią, bo z tym są problemy.

Postaram się przybliżyć wam ten niezwykły proces:

Krok 1: Strzel gola i miej jego powtórkę na haxballtube.com

Nie wymaga to chyba komentarza:) W każdym razie powtórka na haxballtube.com nie musi zawierać tylko tego gola, więc każda powtórka będzie dobra.



Krok 2: Hyper Cam 2

Program do ściągnięcia za darmo. Służy do nagrywania filmów, ale co ważniejsze, można ustawić w nim ramkę nagrywania.

Otwieracie haxballtube.com i włączacie Hyper Cama. Nie minimalizuj haxballtube! W obszarze screen area kilkasz select region i po paintowsku ustawiasz na haxballtube.com obszar nagrywania. Klikasz myszką w róg boiska(albo w innym miejscu, jeżeli chcesz mieć lepsze przybliżenie) i przeciągasz do tego miejsca, do którego chcesz. Tak samo jak prostokąt w paincie:)

Możesz poustawiać też inne opcje, typu wyłączenie dźwięku, przycisk nagrywania(Start/Stop Recording), miejsce zapisu itd.

Kiedy będziesz gotowy, puszczasz powtórkę na haxballtube i w odpowiednim momencie wciskasz przycisk nagrywania. Obszar zaznaczony wyświetli się na czerwono. Kiedy gol minie(polecam napis Red/Blue Scores), to wciskasz ponownie przycisk nagrywania i plik zapisuje ci się w wybranym wcześniej folderze zapisu. Nie trzeba co do sekundy idealnie rozpocząć i zakończyć nagrywania. Później powiem dlaczego.



Krok 3: 123 AVI to GIF Converter v4.0 Portable

Ściągnijcie ten program z chomikuj czy z innej strony. W każdym razie musi to być PEŁNA WERSJA. Na chomikuj są takie z crackiem, a program niewiele zajmuje.

Gdy już zainstalujecie i zrobicie z programu pełną wersję, otwórzcie w nim zapisaną wcześniej poprzez Hyper Cam 2 powtórkę w formacie AVI. Trzeba kliknąć ikonkę folderu w lewym górnym rogu. Następnie trzeba ustawić długość zapisu gifa, dzięki czemu nie trzeba idealnie nagrać powtórki. Jak to zrobić? Wciśnijcie strzałkę w prawo pod obrazem filmu(ostatni przycisk po prawo), co spowoduje zatrzymanie filmu.

Następnie ustawcie sobie odpowiednio przy pomocy "przesuwacza", który znajduje się bezpośrednio pod obrazem, moment początku, od którego chcecie, by gif się rozpoczął i naciśnijcie strzałkę w dół z kreską na dole. Następnie ustawcie przesuwaczem moment końca i kliknijcie strzałkę w górę z kreską na górze. Powinna się pojawić niebieska linia, która wam potwierdzi jaka część filmu zostanie zamieniona na gifa. Nie zalecam zbyt dużych długości.
Kiedy wszystko macie ustawione, wciśnijcie po prostu Make Gif, następnie miejsce zapisu i po problemie:)



Krok 4: GIMP 2

Mamy Gifa ale trzeba go odpowiednio zmniejszyć. Każdy musi sam zdecydować, jaka ma być to wielkość, ale wpierw potrzebujemy programu. Najlepszym wg mnie jest gif, który specjalizuje się w tworzeniu i obróbce gifów. Ten program ma mnóstwo widocznych przycisków, ale nas interesuje tylko parę z nich. Najpierw otwieramy naturalnie naszego gifa poprzez Plik->Otwórz.

Następnie, żeby zmniejszyć obraz, klikacie: Obraz -> Skaluj obraz. I ustawiacie samodzielnie szerokość i wysokość. Róbcie to systematycznie, jeżeli obraz jest duży, bo inaczej mogą się wam kolory pozmieniać albo obraz być słabo wyraźny.

Gdy chcecie sprawdzić, czy ten obraz się dobrze odtwarza, musicie kliknąć Filtry -> Animacja -> Odtwarzanie. A następnie w wyświetlonym nowym oknie wcisnąć przycisk Odtwarzaj.

To jeszcze nie koniec. Żeby zapisać plik, trzeba wcisnąć Plik -> WYEKSPORTUJ JAKO!!!! Następnie na dole ustawić z listy format GIF, potem miejsce zapisu. Zmieńcie też na wszelki wypadek nazwę pliku i zmieńcie napis po kropce na gif, przykładowo z jacek.jpg do jacek 2.gif

Następnie pojawi się wam okno, w którym musicie zaznaczyć okienko: Jako animacja. Odznaczcie też komentarz, bo po co wam? ;p

Potem trzeba chwilkę poczekać i GIF gotowy:)



Krok 5: Gif do neta

Musicie jeszcze wrzucić gifa na jakąś stronę, np. tinypic.com żeby mieć link, który ustawicie w sygnaturce:) Poprawny BB code do tego, to [img]link[/img]

Mam nadzieję, że każdy zrozumie, co napisałem i przyda się wam to do waszej radosnej twórczości z powtórkami z haxballa:)




"Arise, arise, Riders of Theoden! Fell deeds awake: fire and slaughter! Spears shall be shaken, Shields shall be splintered, a sword-day, a red day, ere the sun rises! Ride now, ride now! Death! Death! Death!"



http://img801.imageshack.us/img801/6158/xep.gif http://i57.tinypic.com/s0ygk8.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zonline.pun.pl www.animenarutogame.pun.pl www.xxl.pun.pl www.wkretka.pun.pl www.forumok800i.pun.pl